Vyprávěj pohádky. O štěstí. O lásce. O lidech. Vyprávěj, vyprávěj mi je, jinak přestanou existovat, tak vyprávěj!

Leden 2013

Den osmnáctý

30. ledna 2013 v 20:55 | Zombák |  20 days challenge
Tak se pomalinku blížýíme do finiše. Hurá!

18. Co tě odlišuje od ostatních

Co já vím? Zcela jistě DNA, neb jak víme, ta je u každého z nás unikátní. Stejně tak otisky prstů. And shit.

Taky jsem asi cyničtější.

A krabicák s kolou na zeleném plácku s bandou fajn lidí, cigárama, vodnicí a kytarou mi přijde jako nejlepší drink na světě.

Trolling, zlo, zrůdnost a pokrytectví

29. ledna 2013 v 21:33 | Zombák |  Empty words
Internet je krásně záludné místo a pro malou rybku může být ve své oceánovitosti velmi nebezpečný.

Dnes jsem vesele pročítal příspěvky, které se zase vyskytli na mých oblíbených rejdištích a musím říct, že propadám smutku. Faceboočkovští uživatelé už dokonce přestali být zábavní, tak smutné to je. Rád bych tedy napsal pár řádků o "trollingu", neb kdo jiný sluníčkářům vysvětlí, co to vlastně znamená? Nikdo Trollovo chování nedokáže objasnit tak, jako sám Troll. A vzhledem k tomu, že o této občas zábavné a občas smutné činnosti koluje po netu hromada keců, přikydnu své mrvy do hnoje.

Za prvé - jsem aktivní Troll. Hallelujah.

Za druhé - možná jste slyšeli o těch strašlivých, nelidských a zlých FB skupinách či stránkách. Pokud jste nějakou navštívili, mohli jste mne potkat. Jakožto jednu z mála osob, která se nepouštěla jako sup do zakladatelů stránky, nýbrž tiše rýpala do všech těch milých a sluníčkových.

Proč.

Jednoduché. Baví mne být v opozici. A nebo je to tím, že mne štve všeobecné pokrytectví, všeobjímající pseudohumanismus a celkově kytičkovost, která vládne sociální síti (pssst, myslím tím Facebook!).

Za třetí - nikdy jsem nebyl zakladatelem žádné "trollovací" stránky.

Za čtvrté - nikdy jsem (dle mého nejlepšího úsudku) neporušil zákony platné v ČR a zakládám si na tom, že co napíšu online, bych dokázal říci komukoli do očí.

Rozdíl mezi Trollem a Sluníčkářem je jednoduchý. Troll vás chce vytočit, ale své "zrůdnosti" nemyslí nijak vážně. Za to Sluníčkář miluje hrozby, násilí a výhrůžky. A často je myslí vážně. Ve většině případů je myslí vážně. Zlynčovat Trolly. Zabít Trolly. Mučit Trolly. Ublížit Trollům fyzicky, v reálném světě. Vyjádřit svou nenávist pomocí co nejhrubějších výrazů a urážek.

Proč Trollové trolí.
Pro zábavu. A nebo ze znechucení. Nebo z jakéhokoli jiného důvodu, nemůžu mluvit za ostatní, jen za sebe. Neznám jejich tváře, jména, bydliště, vyznání a je mi to srdečně fuk.
Trollové se vás snaží naštvat. Trollové chtějí vaší reakci. Pasou se na hněvu a smějí se tomu, když ztratíte s hlavou i masku dobráka a spíláte do hyen zatímco posíláte přání, které obsahuje zplynování rodiny.
Opět - tohle vše Troll vidí s nadhledem. VY ne. VY jste agresor.

Trochu do historie.
Největší česká základna Trollů se zřejmě vyvinula okolo Sdružení Bezcitných, Cynických a Zlých Individuí (SBCZI). Věřím tomu, že zčásti také proto, že Sdružení bylo mazáno pro explicitní obsah - krásné místo pro milovníky velmi černého humoru, osina v řiti pro všechny dobromilce a cenzory. Možná, že kdyby Sdružení nepodléhalo neustálému tlaku a snahám o smazání...možná, kdo ví.
Každopádně se nám utvořila komunita, která začala podnikat výpady na nejrůznější stránky. "Citáty", "Těhotné maminky" (tolik materiálu pro pedofily!) a tak dále.
Až jednou byla stvořena přímo stránka, která měla "trollit" už jen svou existencí a sloužit jako Trollerský píseček. Osvědčila se a tak se vytvářely další. Trollové si hráli a snad by o nich nebylo tolik slyšet, kdyby se jich nechytla Tv Nova s Primou v závěsu a nezačali točit reportáže (které samozřejmě obsahovaly velké odborníky z oblasti psychologie) o strašlivých internetových psychopatech. Tím, dalo by se říct, byl vyhlášen rudý poplach a lidé se opravdu začali snažit Trolly potírat.
A tehdy skončila legrace. Trollové se stále baví, ale jsou troufalejší a troufalejší - protože z kratochvíle se stal boj. Výhrůžky policií, žaloby, mazání stránek a neustálé nadávky spolu se stoprocentními génii z řad vědeckých, kteří potvrdili narušenost veškerých Trollů, ačkoli příspěvky psané zastánci humanity byly často snad ještě příkrejší, než sami Trollové. Opět bych rád poukázal na nebezpečí. Ti "humanisté" to mysleli vážně. Vážně.

Znovu. Proč jsem Trollem.
Dnes jsem tisíckrát schytal po virtuální tlamě osočení z fašismu, nacismu, hyenismu, genocidie (podporování a šíření myšlenek genocidy) a bylo mi vyhrožováno (nespočetněkrát) fyzickou likvidací.

Je důležité poznamenat, že ničeho z toho jsem se nedopustil. Jen jsem neplival na autora stránky, jako všichni kolem, ale kritizoval buranství a maloměšťáctví všech těch povrchních květinkářů. A to mne okouzluje.
Všechna ta lidská BLBOST.

Mimochodem, Trolling může mít o relativně zajímavý společenský podtext. Několik příkladů za všechny:

Pedoráj - stránka propagující pedofilii a tak dále. Na stránce byl zveřejňován obsah zdí nejrůznějších rodičů malých dětí, který je samozřejmě veřejně přístupný. Fotografie často byly pořízeny na profilech, kde mimo jiné bylo zobrazeno i bydliště (téměř adresa) a jméno rodiče, pod fotkou samozřejmě popisek se jménem dítka.

Jak velký pozor si dáváme na osobní údaje a fotografie ratolestí? Štěstí, že Pedoráj byl dílem Trollů. Na stejném principu fungoval i terror skupin "Na věku nezáleží" a "Těhotné maminky".

Den kopání do psů/Rádi jíme psy/Den týrání zvířat... - bylo toho mnoho, přemnoho, na zvířata bylo uloveno vždy dost a dost rybiček. Ovšem, kdo z těch, jenž se rozhořčovali a hrozili násilím a zabíjením autorů se zamyslel? Jíte maso? Vaše zvíře bylo dost možná usmrceno dost nelidsky. Kosmetika? Jste si jistí, že vaše šminky nebyly testovány na zvířátkách? Vyhrožujete zabitím člověka? A nejste potom stejní, jako autor?

Zastavme invazi mimozemšťanů - Zobrazení dívky Adalia rose jakožto nebezpečného emzáka. Proč? Protože je ošklivá. Je to malá ošklivá dívka. Je nemocná, všichni to víme, nemůže za to, jistě. Ale někteří nehodlali akceptovat její propagování všude možně (za což samozřejmě mohou její rodiče) a komentáře jako "Bože, ona je tak úžasná a krásná!". Ne, je ošklivá. Nemůže za to. Ale na světě je dost takových, jako je ona. A nikdo je neustále neukazuje. Protože jiní jsou soudní a nehodlají ze svého dítěte dělat příšerku v internetovém obludáriu. Prostě bylo zesměšněno to, za co je obdivována. Nic víc, nic míň.

A teď ke jedné současné - Lidé nad 50 let nemají právo žít.
Moje babička si vždy dělala legraci z toho, že lidé po šedesátce budou mít brzy nařízeno zákonem chodit po přechodu na červenou. Jenže je smutné, že skutečně dožíváme do věku, že ten, kdo již nepracuje, je stále více opomíjen a často je nucen přebírat každou korunu, kterou má.
A kdyby se každý sluníčkář nad tímto problémem zamyslel...
Ale ne. Všichni ti zlí Trollové jsou psychopati a nemohou uvažovat o sociálním cítění. žádná problematika hnaná ad absurdum. Jen jsou bezcitní...

Blahoslaveni budiž ti, kteří na takové stránky zajdou, podívají se, ušklíbnou se, zavřou notebook a jdou si popovídat se svými přáteli nad sklenkou červeného.


Den sedmnáctý

28. ledna 2013 v 19:14 | Zombák |  20 days challenge
Tak teda jo.

17. Fotka tvého písma


Den šestnáctý

28. ledna 2013 v 0:03 | Zombák |  20 days challenge
Tak jo. Už zase se mi zavíraj oči a bolí tělo.

16. Tvůj den hodinu po hodině

00:00 Pokračování několikadenní partie Heroes. Stronghold FTW!
00:30 Konec a sledování klasického seriálu vhodného ke každé příležitosti.
01:35 Vyhlášení večerky.
02:15 Přesvědčování se, že teda už fakt.
10:00 Good fuckin' mornin' Vietnam! Vzbudit ji.
11:00 Pokračování Heroes a snídaně vesměs spojená s neochotou vstát, nutností kafe a vůbec Satan.
12:00 Zdobréjitrování se s osazenstvem bytu při toaletní Oddysee.
13:30 Rezignace a odplížení se kamkoli, kde mají šipky.
14:15 Továrna na Synkáči, nefiltrák, vínko a nakládanej hermelín za doprovodu předhánění se v šipkách. Výhra. Ha-Ha.
16:00 Odchod a uvolněné popěvování pochodových popěvků.
16:50 Převzetí bagáže a trochu posmutnělé loučení.
16:55 Telefonát domů, že chystám nájezd.
17:15 Uvelebení se v meziměstské.
17:50 Příjezd domů.
18:03 Výlez a cesta do Tesca + po bankomatech.
18:55 Návrat, večeře a rozhodnutí, že do hospody už nepůjdu.
00:00 Dopisuju podivnej článek a chce se mi vážně spát. Je tu chladno.

Den patnáctý

14. ledna 2013 v 0:20 | Zombák
Zombák má smutek. Tatínkovi nechutnají Skaláci a má jich tu basu, tak jsem je zdědil. A navíc jsem se koukal na film o punkerech za totáče. Byl to špatnej film, ale na mne tohle prostě působí. Chtěl bych teď říct mnoho věcí a hlavně básnit, ale asi není okamžik. Takže...

15. Nejlepší a nejhorší věc, kterou jsi udělal za poslední den, týden, měsíc, rok a celý život

Dnes: Nejlepší věcí bylo dohrát Hotline Miami. Dopedopedopedopedopedopedope. Nejhorší? Asi když jsem si ubzdil. Zřejmě ve mne něco zdechlo.

Poslední týden: Nejlepší bylo vytvořit oběd pro svou drahou. Na ten jsem pyšný. Ačkoli to byl týden před několika hodinami. Tedy berme jako nejlepší věc mou přednášku o Bulgakovovi ke své sousedce. Asi jsem jí dost nudil. Nejhorší? Byl jsem nespravedlivý ke své drahé.

Měsíc: Nedokázal jsem dát své rodině a své drahé tak hezké dárky, jak bych si přál, a to i přesto, že Vánoce neuznávám a snažím se neslavit. Nejlepší věc...dočetl jsem trilogii Monstrkabaretu Freda Brunolda. To mi docela dost dalo.

Rok: Opil jsem se před divadelním vystoupením a před svým autorským čtením. Obojí jsem dost posral a při čtení jsem všechny poslal do hajzlu. Chcete-li vidět, zadejte mou přezdívku na YouTube (pšt, má to něco společného s cirkusem). Nemít ovšem svou drahou, tak bych ji hodnotil stejně tak jako nejlepší. Nejlepší věcí byla oslava výročí s mou drahou.

Celý život: Nejhorší věc v mém životě bylo, když má rodina byla finančně na dně a můj otec měl narozeniny. Rodiče na své narozeniny rezignovali a dárky nechtěli, ale maminka tatínkovi dala alespoň pár pytlíků kyselých rybiček, které vždycky zbožňoval. Poslala mne pro ně do krámu a já je donesl. A když je maminka dávala otci, nadiktoval jsem cenovku. Je to už spoustu, spoustu let a za tu dobu jsem udělal spoustu hrozných/nechutných/zlých/bolestivých věcí, ale tohle si nikdy neodpustím a dodnes mne neomlouvá ani to, že jsem byl malý. Zas tak malý člověk není nikdy.

A ta nejlepší věc? Tu jsem ještě neudělal. Ale bude to mít něco společnýho s prstýnkama a tak.

Den čtrnáctý

6. ledna 2013 v 11:04 | Zombák |  20 days challenge
Nefunguje mi mleté maso hovězí, nechce rozmrznout. A učení je zmrdovina na entou, alespoň pro dnešek, když tu svou vílu tak napjatě očekávám. Igorrr mi žilama prohání Baroquecore a tak jsem se rozhodl napsat další den.

14. Co v životě ti chybí nejvíc

Co by mne, mladému dekadentovi snad mohlo chybět v životě? Dámy a pánové, pánové a dámy, divte se a nebo ne, je to nějaký vyšší smysl života. Jakožto člověk víceméně se zabývající přírodními vědami (to, že to není tak úplně dobrovolné, je irelevantní) jsem si samozřejmě poskládal dvě a dvě dohromady a řekl jsem si, že nic jako primární smysl života neexistuje. Vzhledem k mé náchylnosti na melancholii a posmutnělost mi to moc nedodalo. Jistě, můžeme si jakožto lidé říci, že každý má nějaký smysl. Ale jakožto organismy žádný nemáme. Hned své tvrzení vysvětlím - jako lidé, osobnosti, si můžeme vytvořit jakýkoli alternativní smysl, můžeme se nadchnout pro cokoli a rozhodnout se (byť i třebas podvědomě) pro to ono existovat. Ale jakožto organismy na bázi uhlíku jsme na tom stejně, jako všechny organismy na bázi uhlíku a schéma narodit se/rozmnožit se/do rakve uložit se mi nepřijde úplně fajn. Takže pokud mne trápí nějaká absence na tomhle světě, tak je to tato.

(Jdu vařit, slíbil jsem jí oběd...)