Vyprávěj pohádky. O štěstí. O lásce. O lidech. Vyprávěj, vyprávěj mi je, jinak přestanou existovat, tak vyprávěj!

Manifest Sodomagora

26. listopadu 2013 v 7:03 | Zombák |  Empty words
Nenávidíš mě. Neznáš mě a netušíš, kdo se skrývá pod krempou klobouku, ale nenávidíš mě. Nevíš o tom.

Jsem sodomagor.

Nejsem sám.

Nenávidíš nás všechny. Je to proto, že máš strach.

Nenávidíš nás pro to, že jsme skutečnými lidmi se vším co k tomu patří - tedy cynismem, nadsázkou a hlavně úsměvem hyeny.

Bojíš se nás a myslíš, že žijeme v kanálech. Ale jsme všude. Jsme tvůj denně ožralej soused. Jsme patnáctiletý děcko od naproti co na lokálním hřišti hraje každý odpoledne fotbal. Jsme DJ ve tvym oblíbenym klubu. Jsme právník tvojí matky. Jsme tvůj rodinej přítel.

Nenávidíš nás proto, že si myslíš, že jsme fanatici pobláznění demagogem. Není tomu tak. Řezník ukázal ikonu a stvořil něco, co tu dřív nikdy nebylo. Stvořil Kult a my jsme Následovníci. Ne soukromá armáda.

K tomu se váže další důvod, proč nás nenávidíš - narozdíl od tvojí roztomilý popstar naši interpreti dělají pro své fanoušky co mohou a proto mohou počítat s naší přízní. Oba dva prostory, jak ten pódiový, tak ten hledištní, si navzájem pomáhají. Naši hudebníci nejsou jako ti tvoji. Můžeme je potkat v baru a dát si pivo. Můžeme sledovat, jak tvoří projekty a jak pomáhají ostatním ze sklepa do nějakého vhodnějšího nahrávacího zařízení. Můžeme od nich slyšet to, co od těch tvých většinou ne - a to je krystalicky čistá pravda, nebo absurdní satira.

Nenávidíš nás pro to, že si myslíš, že jsme ti zlí. Protože ti řekli, že jsme ti zlí. Protože v Krimi zprávách říkají, že jsme ti zlí. Protože ti tvoje máma zakázala poslouchat horror. Protože se horroru bojíš. Protože horroru nerozumíš. Všimnul sis někdy, jak moc blízko k sobě mají slova horror a humor? Na první pohled to možná není vidět...

Nenávidíš nás proto, že se nedokážeš odvážit být stejný, jací jsme my.

Nenávidíš nás proto, že dobře víš, že ve finálovém rozuzlení budeš ty ten špatnej. Ten zlej.

Sodomagor. Semper fidelis.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama